BUDYNEK I OTOCZENIE

Budynek Twórczego Przedszkola Rośnij Radośnie zlokalizowany jest w cichym zakątku naszej dzielnicy, w dobrym punkcie komunikacyjnym (dojazd z ronda przy ulicy Wodnika). Został zbudowany od podstaw na cele przedszkolne i wraz z okalającym go ogrodem tworzy jednolitą całość przyjazną dziecku.
Na parterze zaprojektowaliśmy 3 sale zabaw, każda z bezpośrednim wyjściem do ogrodu i łazienką przystosowaną dla potrzeb dzieci. Podobny rozkład pomieszczeń znajduje się na piętrze. Posiadamy również dużą, nowocześnie wyposażoną kuchnię. Wszystkim dzieciom dobrze służy sala gimnastyczna, wyposażona w dostosowany do ich potrzeb sprzęt sportowy.

Koncepcja pedagogiczna przedszkola wymaga od nas nauczycieli odpowiedniego zaaranżowania przestrzeni przedszkolnej. Kąciki zabaw, których autorami są również dzieci, zaopatrzone zostały w różnorodne materiały mobilizujące do podjęcia działań. Nie brakuje nam klocków konstrukcyjnych, kartonowych pudełek do sortowania różnych „skarbów”, pojemników z modeliną, materiałów do twórczości artystycznej, czy też klocków-gigantów, z których dzieci tworzą to, co najbardziej jest im w danej chwili potrzebne.

Nasz ogród tak wyposażyliśmy, aby sprzyjał zabawom ruchowym dzieci. Jest więc nie tylko piaskownica, miejsce do zabaw wodą, grządki do ogrodniczych eksperymentów, ale również przyrządy do ćwiczenia równowagi, wspinania, skakania, zjeżdżania. Zakazy "nie biegaj", "nie skacz" obowiązujące w domu tu stracą swoją moc. Cały plac zabaw jest otoczony ogrodzeniem i wyścielony miękką korą a wszystkie akcesoria zakupione u profesjonalnych producentów. Nasz ogród jest również miejscem spotkań z przyrodą, miejscem, które wielokrotnie zainspiruje nasze dzieci do twórczych działań. W korytarzu naszego przedszkola znalazło się dużo miejsca na prezentowanie rodzicom plastycznych dzieł naszych małych "artystów".

PLAN PRZEDSZKOLA