CO JEST DLA NAS BARDZO WAŻNE

PRZYGOTOWANIE DO SZKOŁY

Przywiązujemy dużą wagę do prawidłowego rozwoju potrzeb poznawczych dziecka, dostarczamy takich doświadczeń, których owocem będzie właściwy zasób wiedzy, odpowiednie umiejętności i nawyki. Ale o sukcesie dziecka decyduje nie tylko nadzwyczajna umiejętność czytania i liczenia. Charakter i postawy mają również duży wpływ na dojrzałość szkolną przedszkolaka. Dlatego uczymy nasze maluchy sposobów wyrażania swoich potrzeb, współpracy w zespole. Rozmawiamy o uczuciach, stwarzamy sytuacje w których kształtują się postawy przyjaźni, sympatii i wzajemnej pomocy. Ucząc dzieci chcemy opierać się na ich największej zdolności, zdolności zabawy, w czasie której pobudzone zmysły gwarantują swobodne przyswajanie wiedzy ze wszystkich dziedzin. Chodzi o to, aby nasze przedszkolaki na zawsze uwierzyły iż nauka jest przyjemnością i grą w którą warto się bawić.